استاد ودود موذن زاده

استاد ودود موذن زاده

استاد ودود موذن زاده ازفرزندان ساوالان -نقاش بین المللی-خواننده ملی

از استاد ودود موذن زاده هرچه بگوییم کم گفتیم .او در سال ۱۳۳۹درشهردارالارشاد اردبیل در خانواده موذن زاده دیده به جهان گشود.وی ازکودکی به دنیای هنر گام نهاد. بعضی ها اورا به خاطر نقاشی هایش تحسین میکنند بعضی ها به خاطرخوانندگی اش بعضی ها نیز اورا به خاطر اسکی کردن ماهرانه اش اما نمیتوان دنیای هنری اورا منفک وتقسیم کرد هرکس سازنوازی اوراببیند و بشنود دیگر شیفته اش میشود

استاد ودود موذن زاده

استاد ودود موذن زاده

فعالیت درموسیقی

او در دو زمینه موسیقی ایرانی و موسیقی آذری فعالیتهای چشمگیری دارد بطوریکه در سال ۵۸ موسیقی ایرانی را نزد استادان (مرحوم ملت‌پرست، شاملو، آشتیانی) شروع کرده و از سال ۵۹ در چاووش به محضر استاد ناصح‌پور راه یافت و از محضر او بهره برد. همزمان نزد استاد مظهری به فراگیری نواختن تار پرداخت و از سال ۶۵ به فراگیری علمی و آکادمیک موسیقی آذری پرداخت و از محضر استاد آغاخان عبدالله‌یف بهره‌مند شد و راه و روش وی را ادامه داد. وی در نتیجه مجالست و آشنایی با استادان بزرگ موسیقی آذربایجان همانند حاجی‌بابا حسین‌اف، یعقوب احمداف، رامیز قلی‌اف، عارف بابایف و سایر هنرمندان بزرگ آذربایجان موفق به اجرای شیوه‌های مختلف موسیقی مقامی آذربایجان شد و توانست آثار به یاد ماندنی را از خود به جای بگذارد تا حدی که رادیو دولتی آذربایجان(باکو) وی را سرآمد خوانندگان مقامی ایران قلمداد کرد. او به همراه استاد بزرگ کمانچه هابیل علی‌اف به اجرای کنسرت‌های متعددی در نقاط مختلف ایران پرداخت. ودود مؤذن ضمن تحقیق گسترده در موسیقی عاشیقی به فراگیری نواختن ساز قوپوز نزد استاد حیدری پرداخته‌است. وی از سال ۶۹ در واحد موسیقی صدا و سیما همکاری خود را آغاز کرده و در این مدت سرودهای مختلفی را اجرا و ضبط نموده است.

همکاری باارکستر

ایشان از سال ۷۲ با ارکستر بزرگ نظامی دانشگاه نظام به عنوان تک‌نواز همکاری داشته و در جشنواره‌های مختلفی به اجرای برنامه پرداخته‌است. همچنین با تشکیل گروه سهند در مرکز سرود و آهنگهای انقلابی تالار وحدت از سال ۶۸ تا ۷۶ موفق به اجرای کنسرت‌هایی در نقاط مختلف ایران و خارج از کشور شد و از سال ۱۳۷۶ نیز با تشکیل گروه آراز به عنوان خواننده به فعالیت خود ادامه داده و توانست آثار ماندگاری را بخصوص در خارج از کشور اجرا نماید.ولی فعالیتهای هنری او به موسیقی ختم نمی‌شود.

نقاشی

در زمینه نقاشی از نقاشان مطرح کشور هستند . تا به حال ۴ مجلد از نمونه آثار ایشان به چاپ رسیده‌است.