سعید علی حسینی

سعید علی حسینی

سعید علی حسینی ۱۲ بهمن سال ۱۳۶۶ در اردبیل به دنیا آمد و با حمایت‌ها و تشویق‌های پدرش که خود از قهرمانان نامدار وزنه‌برداری ایران و آسیاست به رشته وزنه‌برداری روی آورد. از همان رده‌های نونهالی و نوجوانی در قیاس با دیگر ورزشکاران این رده‌های سنی توانایی بالاتری داشت و در رده سنی نوجوانان توانست عنوان قهرمانی آسیا را به خود اختصاص داده و رکورد جدیدی به ثبت برساند.

سعید علی حسینی در مسابقات آسیایی سال ۲۰۰۳ قهرمانی آسیا ستاره مسابقات و چندی بعد در رده سنی نوجوانان به تیم ملی دعوت شد. این وزنه‌بردار توانا با توجه به وزن و رکوردهایی که به ثبت رساند در دسته ۱۰۵+ کیلوگرم به تمرین و آماده‌سازی پرداخت و چند عنوان برتری را تصاحب کرد. وی بعد از کناره‌گیری حسین رضازاده، ورزشکار اسطوره‌ای ایران و قوی‌ترین مرد جهان از وزنه‌برداری و خداحافظی او از دنیای قهرمانی، جانشین رضازاده شد و چندی بعد توانست رکورد حسین رضازاده در رده جوانان را شکسته و به نام خود ارتقا دهد.

سعیدعلی حسینی به‌عنوان تنها مهره سرشناس وزنه‌برداری ایران در دسته فوق سنگین در اردوهای آماده‌سازی به تمرین پرداخت و قبل از مصدومیت شدیدش در مسابقات جهانی کره، بزرگ‌ترین بخت ایران برای کسب مدال طلا، ارتقای رکورد رضازاده و کسب عنوان قوی‌ترین مرد جهان محسوب می‌شد و تنها یک قدم تا تصاحب این عناوین فاصله داشت.