فرهاد قائمیان

فرهاد قائمیان

فرهاد قائمیان در سال ۱۳۴۴ در اردبیل متولد شد او فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۷۰ با بازی در فیلمهای کوتاه آغاز کرد و بافیلم دمرل به کارگردانی یدالله صمدی به سینمای حرفه ای راه یافت. پس از آن در سال ۱۳۷۹ به فعالیت در تلویزیون پرداخت  و در سمتهای مختلفی همچون بازیگر، تهیه کننده، مدیر تولید و طراح صحنه و لباس به ایفای نقش پرداخت. قائمیان علاوه بر فعالیتهای سینمایی و تلوزیونی، بازیگری و کارگردانی تئاتر را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

فرهاد قائمیان

فرهاد قائمیان

از سنین کودکی، جادوی هنر، مسحورم کرده بود. صحنه ی تئاتر و پرده ی نقره ایی سینما برایم خیال انگیز بود و کلک خیالم را تا دوردستهای آبی کودکانه می برد. با حمایت و تشویق خانواده ام و حمایت براداران بزرگترم تئاتر را آموختم و این هنر متعالی مرا با سینما پیوند زد: تماشای بیشمار فیلم سینمایی و سپس ورود به عرصه ی سینمای هشت، کلنجار رفتن با دوربین، ساخت فیلم کوتاه، تدوین و گویندگی، تهیه کنندگی و مدیریت تولید و در نهایت بازیگری.

حال پس از سالها، کلک خیالم هنوز در دوردستهای آبی کودکانه پرسه می زند و همیشه یاد عزیزترین کسم در دنیاست که حضورم را در عرصه ی جادویی هنر شیرین کرده است. یاد و خاطره ی مادرم، تنها آموزگارم!

استرداد (۱۳۹۰)

روز رستاخیز (۱۳۸۸)

تهران در جستجوی زیبایی(اپیزود سوم، تهران، سیم آخر)(۱۳۸۷)

دعوت (۱۳۸۷)

زندگی با چشمان بسته (۱۳۸۷)

شکار روباه (۱۳۸۷)

احضار شدگان (۱۳۸۶)

مخمصه (۱۳۸۶)

رامی (۱۳۸۵)

به رنگ ارغوان (۱۳۸۳)

شوریده (۱۳۸۳)

تارا و تب توت فرنگی (۱۳۸۲)

شهر زیبا (۱۳۸۲)

سفر به فردا (۱۳۸۰)

قارچ سمی (۱۳۸۰)

ابر و خورشید (۱۳۷۹)

رنگ شب (۱۳۷۹)

نسل سوخته (۱۳۷۸)

هیوا (۱۳۷۷)

سارای (۱۳۷۶)

سکوت کوهستان (۱۳۷۴)

دمرل (۱۳۷۲)